A devizáknál ugyebár létezik az a szó, hogy kamat, általában évesített értékben adják meg, azaz a kamat amit megadnak, mindig 1 év kamatát jelenti. Ezt swap-nak hívjuk angolul. Vagyis a swap inkább arra vonatkozik, hogy amíg kölcsön adjuk az egyik devizát és a másikat használjuk, addig vagy kamatot kapunk, vagy kamatot fizetünk. Attól függően, hogy melyik devizának magasabb a kamattartalma. A tőzsdén az a jó a swap-nál, hogy naponta megkapjuk ezt a kamatjóváírást. Ez naponta elég kevés lenne, illetve ha nem vagyunk ügyesek még kockázatos is.
No de lássunk egy példát, EURHUF short-nál napi swap-ot kapunk. Így havonta 1 Ft-ot javul a pozíciónk, tehát (290-es árfolyammal számolva)
évente 12 Ft kamatot kapunk eurónként, ami 12/290= 4,13% kamat évente a tőkénkre vetítve
A saját bankunk ezt sokszor megcsinálja a mi pénzünkkel, vagyis annak sokszorosával, mivel tőkeáttételes swap ügyleteket köt. Persze, bevédi opciókkal, más devizákkal, és nem csak EURHUF swap-ra játszik. És csak ezzel a stratégiával évi 12-20%-ot zsebre vág, ami a mi bankbetétünk persze, és ebből mi kapunk 5-8%-ot.
Kiválasztottam pár jobb devizát, amikben a költség is alacsony, és persze nem EURHUF-ról van szó.
Szépen a kockázatot kezelve használom a tőkeáttételt, és be is védem pozícióimat.
Ezzel éves szinten jelenleg 12-17% fix kamatra számítok, és sokszor az árfolyam alakuláson is nyerek.
A számlám pedig dollárban van folyamatosan vezetve.